IMG_20171030_121810.jpg

Aia projekteerimine ehk plaani loomine

Tegeleme koduaedade ja haljasalade haljastuse lahendusega. Samuti sisehaljastusega nii ettevõtetele, kui ka ühiskondlikele hoonetele.

Photo by kickimages/iStock / Getty Images

Nõustamine

Olles teinud haljastusalast tööd juba üle 21 aasta oleme näinud palju - mida teha ja mida mitte. Anname kliendile nõu, kuidas rajada või hooldada oma koduaeda.

Anname üksikasjalikku nõu kuidas kasvatada tihe ja ilus hekk, mis teeb naabrigi kadedaks. 

Milliseid lilled on kõike paremad koduaeda? Milline on sobiv pinnas? Kui tihedalt ja kui palju tuleb neid kasta? Kuidas on lood väetamisega? Meil on vastused kõigile nendele küsimustele

Lihtsam nõustamine toimub, kas e-maili või telefoni teel või kui on vaja üksikasjaliku nõu, siis tuleme koha peale.

Aia rajamine

Millegi n-ö nullist tegemine on omaette emotsioon. Olgu siis selleks uue maja ümbrus või vana aia totaalne ümbertegemine. Üks edu pantidest on koostöö nii aia omanike, kui ka planeerija vahel.

Isegi näiliselt olematud ideed või mõtted tuleb kokku koguda, selekteerida ning parimad neist välja valida ja teoks teha. Ja tegemise rõõm on veel täiesti erisugune elamus. Ilmetu või trööstitu paik muutub tasapisi vastavalt sellele kuidas tulevad teed, kuidas planeeritakse pinda, kuidas istutatakse taimi või kuidas muru tärkab. 
 

2011-09-09 08.55.36.jpg

Aia hooldamine

Aia võlust võib saada vahel ka aia valu, sest taimed kasvavad ja ruumi jääb aina napimaks.

Õigel ajal ümberistutamine või hoolduslõikus võib säästa nii mõnegi taime elu. Vahel tuleb võtta süda rindu ja saag kätte ning eemaldada mõni oks või isegi puu, et päästa teised taimed, et säiliks aia ilu. Ja kui juba suured taimed vajavad regulaarset hooldust, siis taimede eluruumi vaipkate ehk muru lausa nõuab meie hoolt ja armastust.

Et nii rajamine, kui ka hooldus oleks muretu, siis pakume teile

  • taimede istutamist

  • maastiku kujundamist

  • muru külvi

  • arboristi teenuseid

Kontorite ning ühikondlike ruumide välise keskkonna haljastamise kõrval pöörame tähelepanu ka ruumide sisehaljastusele. Nii nagu õigesti valitud taimed õues muudavad aia ilusaks, nii ka õieti valitud taimed toas muudavad selle õdusamaks.

Bonsai

Pakume üksikasjalikku nõu bonsai vallas - taime valimisest kuni bonsai kujundamise/hooldamiseni.

Oleme tihedalt seotud Eesti Bonsai Klubiga ning oleme Eestis bonsai vallas nr 1. Peatselt on ka ilmumas meie raamat, mis räägib kuidas bonsaid kasvatada ning kuidas ja milliseid võtteid selle kujundamisel tuleb kasutada.

Photo by Studio-Annika/iStock / Getty Images